Zapraszamy do grupy Fioletowej!

logo.jpg
Jesteśmy jedną z sześciu najstarszych grup w WAPM. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitarna to piesza pielgrzymka młodzieży metropolii warszawskiej na Jasną Górę.
Wyruszamy 5 sierpnia, rozpoczynając Mszą Świętą o godzinie 5:30 w Kościele Akademickim św. Anny, a na Jasną Górę wchodzimy rankiem 14 sierpnia. Pokonujemy niemal 300 kilometrów w 30-40 km etapach. Trasa naszej pielgrzymki wiedzie jednym z najstarszych i najpiękniejszych pątniczych szlaków po zapomnianych Sanktuariach Maryjnych.
Grupa Fioletowa chodziła od samego początku pielgrzymki, a w 2004 roku liczyła 120 pątników z przewodnikiem ks.Norbertem Ostankiem. W 2005 nie pielgrzymowała, zaś w 2006 znowu powróciła na trasę z przewodnikiem ks. Krzysztofem Gajownikiem.

Od roku 2007 przewodnikiem grupy jest ks. Jarosław Gawroński. W roku 2008 pielgrzymowało w grupie rekordowo dużo, bo ok. 140 pielgrzymów, a w zeszłych latach znów ok. 75-100 (przynajmniej oficjalnie zapisanych) ! 

Zapraszamy do obejrzenia szybko powstałego filmiku o naszej grupie;-):

Fioletowa na Youtube


W dniach 5 – 14 sierpnia wyruszymy po raz kolejny na pielgrzymi szlak z Warszawy na Jasną Górę w ramach 37. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, której hasłem przewodnim będzie “Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”.

Ruszaj z nami na pątniczy szlak, by w pielgrzymkowej wspólnocie przeżywać nadzwyczajne rekolekcje, poznawać Boga i realizować, to do czego zostaliśmy uzdolnieni darami Ducha Świętego,

Miej odwagę, może po raz pierwszy, przejść trochę kilometrów, odczuć zmęczenie czy trud, spotkać się z sobą samym, doświadczyć wspólnoty młodych ludzi i Boga!

Przyjdź 5 sierpnia o poranku do kościoła św. Anny i wyrusz z nami w drogę!

Zapraszamy na fioletowego facebooka: www.facebook.com/groups/fioletowa/

Zapisy w dniach 2 – 4 sierpnia,  w godzinach 9:00 – 19:30 w krużgankach rektoratu Kościoła Akademickiego św Anny w Warszawie i w parafii św. Włodzimierza w Warszawie po mszach.

Koszt tegorocznej pielgrzymki – 100 złotych (wpisowe – płatne przy potwierdzeniu rejestracji w dniach 2-4 sierpnia)
Opłata bagażowa – 70 złotych (płatna u kierowcy samochodu bagażowego)

Co trzeba mieć / wiedzieć o zapisach?

W tym roku zapisy są elektroniczne i  już działają – link poniżej: a 2-4 sierpnia weryfikujemy się z dowodzikiem w krużgankach świętej Anny i otrzymujemy pakiet pielgrzyma! Wyruszamy już 5 sierpnia!👣👣👣 Nie może Cię zabraknąć 😉
Można oczywiście zapisać się w krużgankach, ale zachęcamy do rejestracji elektronicznej (prawdopodobnie właśnie i tak czytasz to przez internet ;-))
 
Trzeba tam podać:

– Dane personalne (imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, PESEL) – warto zabrać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
– Dane kontaktowe (adres email, telefon kontaktowy)
– Informacje o Twojej parafii (wezwanie, miejscowość)
– jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, to musisz mieć ze sobą zgodę rodziców, w której będzie napisane, że wyrażają zgodę na twój udział w pielgrzymce oraz kto będzie twoim opiekunem podczas drogi. (zgoda rodzica)
– warto już przy potwierdzeniu rejestracji zabrać dodatkowe pieniądze, które wtedy wpłacamy 😉

BAGAŻ

W dniu 4 sierpnia po południu od około 17:00 do 5 sierpnia przed godziną 5:30 (z samego rana, jeszcze przed Mszą Św.), będzie można na pl. Teatralnym zdać „duże” bagaże (torby, plecaki i namioty) pielgrzymkowe do grupowych samochodów bagażowych. Przypominamy o opłacie bagażowej. Nie zapomnij poprosić o specjalny wpis w Twojej Karcie Pielgrzyma, poświadczający przyjęcie bagażu na samochód.

Służba Zapisów na trasie

Jeżeli ktoś dołącza do nas w trakcie pielgrzymki w dniach od 5 do 14 sierpnia jest możliwość zapisania się na trasie – na każdym większym postoju (Msze Św. i Obiady) oraz na noclegu w BAZIE – należy zgłosić się bezpośrednio do Służby Zapisów!!!

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ DUCHOWĄ

Aby zapisać się na Pielgrzymkę Duchową WAPM, należy podczas ZAPISÓW – w dniach 2- 4 sierpnia od 9:00 – 19:30 – przyjść do krużganków Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie, gdzie odbierzesz swój Pakiet Pielgrzyma Duchowego, zawierający m. in. Program Duchowy.
Koszt Pielgrzymki Duchowej: przysłowiowe „co łaska” – dar serca na organizację WAPM i produkcję Pakietów Pielgrzyma Duchowego.


JAK TRAFIĆ DO KRUŻGANKÓW NA ZAPISY?

Stojąc przodem do Kościoła św. Anny, wejdź w pierwszą bramę po prawej stronie od Kościoła, tuż za tablicą upamiętniającą św. Jana Pawła II. Następnie wejdź w podwórze i podążaj przed siebie szukając FIOLETOWYCH oznaczeń …  Jesteś na ZAPISACH! 😀