Ś.P. Brat Stanisław Taraj

Polecane

Kochani, od siostry Paulina Sobczuk dostaliśmy smutną wiadomość, że po dość krótkiej, ale ciężkiej chorobie odszedł na pielgrzymowanie po szlakach Nieba Brat Stanisław Taraj. Jeśli byście mogli, to pogrzeb jest jutro o 12.00 w Radości, a na pewno pamiętajmy w modlitwie o Ś.P. Bracie “Redaktorze” i jego całej rodzinie, której składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Zaszufladkowano do kategorii fiolety

Fioletowy Opłatek 2018

Kochani bardzo serdecznie zapraszam fioletowa rodzinkę na spotkanie opłatkowe w niedzielę Świętej Rodziny, z kolędowaniem i życzeń składaniem;-)

Tradycyjnie zachęcam żeby przynieść małe co-nieco ale nie za dużo ;-). Zapraszam w niedzielę 30.12.2018 r. o godzinie 12.30 – najpierw na Msze św., a potem spotkanie opłatkowe  w parafii MB Loretańskiej, ul. Ratuszowa 5a w Warszawie (koło ZOO) – Przystanek RATUSZOWA-ZOO lub kilka minut pieszo od DWORCA WILEŃSKIEGO. (Mapka: http://mbloretanska.pl/?page_id=40)

Fioletowe spotkanie Wielkanocne (Fiole-jajeczko)

Kochani! Zapraszam po konsultacjach na spotkanie wielkanocne 15 kwietnia 2018 r. Zaczniemy  mszą o 12.30 (parafialną) w parafii Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie, potem jajeczko-mile widziane żeby małe co-nieco przynieść 😉 Zapraszam kto tylko może! i przekażcie fiolecikom nie-fejsbukowym i nie-internetowym!

ADRES: ul. Ratuszowa 5a w Warszawie (koło ZOO) – Przystanek RATUSZOWA-ZOO lub kilka minut pieszo od DWORCA WILEŃSKIEGO. (Mapka: http://mbloretanska.pl/?page_id=40)

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1001386333343511/

pozdrawiam i błogosławię! x.Jarek

Spotkanie popielgrzymkowe;-) 17.09.2017

Kochani, przypominam i zapraszam już miesiąc po pielgrzymce na spotkanie naszej grupy w niedzielę 17.09.2017.

W programie:
12.30 Msza Św. parafialna – parafia MB Loretańskiej, ul. Ratuszowa 5a w Warszawie –
po Mszy św. (jeśli pogoda pozwoli) – Grilowanie

-pielgrzymkowe świadectwa

-Oglądanie fioletowych zdjęć i filmików (przynieście proszę)
-pogodny apel (musimy nadrobić to, co nie wyszło na trasie z powodu późnych dojść na nocleg) Mile widziane małe co-nieco (siostry) i oczywiście nie-wyskokowe pićko (bracia)

Zapraszamy do grupy Fioletowej!

Polecane

logo.jpg
Jesteśmy jedną z sześciu najstarszych grup w WAPM. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitarna to piesza pielgrzymka młodzieży metropolii warszawskiej na Jasną Górę.
Wyruszamy 5 sierpnia, rozpoczynając Mszą Świętą o godzinie 5:30 w Kościele Akademickim św. Anny, a na Jasną Górę wchodzimy rankiem 14 sierpnia. Pokonujemy niemal 300 kilometrów w 30-40 km etapach. Trasa naszej pielgrzymki wiedzie jednym z najstarszych i najpiękniejszych pątniczych szlaków po zapomnianych Sanktuariach Maryjnych.
Grupa Fioletowa chodziła od samego początku pielgrzymki, a w 2004 roku liczyła 120 pątników z przewodnikiem ks.Norbertem Ostankiem. W 2005 nie pielgrzymowała, zaś w 2006 znowu powróciła na trasę z przewodnikiem ks. Krzysztofem Gajownikiem.

Od roku 2007 przewodnikiem grupy jest ks. Jarosław Gawroński. W roku 2008 pielgrzymowało w grupie rekordowo dużo, bo ok. 140 pielgrzymów, a w zeszłych latach znów ok. 75-100 (przynajmniej oficjalnie zapisanych) ! 

Zapraszamy do obejrzenia szybko powstałego filmiku o naszej grupie;-):

Fioletowa na Youtube


W dniach 5 – 14 sierpnia wyruszymy po raz kolejny na pielgrzymi szlak z Warszawy na Jasną Górę w ramach 37. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, której hasłem przewodnim będzie “Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”.

Ruszaj z nami na pątniczy szlak, by w pielgrzymkowej wspólnocie przeżywać nadzwyczajne rekolekcje, poznawać Boga i realizować, to do czego zostaliśmy uzdolnieni darami Ducha Świętego,

Miej odwagę, może po raz pierwszy, przejść trochę kilometrów, odczuć zmęczenie czy trud, spotkać się z sobą samym, doświadczyć wspólnoty młodych ludzi i Boga!

Przyjdź 5 sierpnia o poranku do kościoła św. Anny i wyrusz z nami w drogę!

Zapraszamy na fioletowego facebooka: www.facebook.com/groups/fioletowa/

Zapisy w dniach 2 – 4 sierpnia,  w godzinach 9:00 – 19:30 w krużgankach rektoratu Kościoła Akademickiego św Anny w Warszawie i w parafii św. Włodzimierza w Warszawie po mszach.

Koszt tegorocznej pielgrzymki – 100 złotych (wpisowe – płatne przy potwierdzeniu rejestracji w dniach 2-4 sierpnia)
Opłata bagażowa – 70 złotych (płatna u kierowcy samochodu bagażowego)

Co trzeba mieć / wiedzieć o zapisach?

W tym roku zapisy są elektroniczne i  już działają – link poniżej: a 2-4 sierpnia weryfikujemy się z dowodzikiem w krużgankach świętej Anny i otrzymujemy pakiet pielgrzyma! Wyruszamy już 5 sierpnia!👣👣👣 Nie może Cię zabraknąć 😉
Można oczywiście zapisać się w krużgankach, ale zachęcamy do rejestracji elektronicznej (prawdopodobnie właśnie i tak czytasz to przez internet ;-))
 
Trzeba tam podać:

– Dane personalne (imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, PESEL) – warto zabrać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
– Dane kontaktowe (adres email, telefon kontaktowy)
– Informacje o Twojej parafii (wezwanie, miejscowość)
– jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, to musisz mieć ze sobą zgodę rodziców, w której będzie napisane, że wyrażają zgodę na twój udział w pielgrzymce oraz kto będzie twoim opiekunem podczas drogi. (zgoda rodzica)
– warto już przy potwierdzeniu rejestracji zabrać dodatkowe pieniądze, które wtedy wpłacamy 😉

BAGAŻ

W dniu 4 sierpnia po południu od około 17:00 do 5 sierpnia przed godziną 5:30 (z samego rana, jeszcze przed Mszą Św.), będzie można na pl. Teatralnym zdać „duże” bagaże (torby, plecaki i namioty) pielgrzymkowe do grupowych samochodów bagażowych. Przypominamy o opłacie bagażowej. Nie zapomnij poprosić o specjalny wpis w Twojej Karcie Pielgrzyma, poświadczający przyjęcie bagażu na samochód.

Służba Zapisów na trasie

Jeżeli ktoś dołącza do nas w trakcie pielgrzymki w dniach od 5 do 14 sierpnia jest możliwość zapisania się na trasie – na każdym większym postoju (Msze Św. i Obiady) oraz na noclegu w BAZIE – należy zgłosić się bezpośrednio do Służby Zapisów!!!

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ DUCHOWĄ

Aby zapisać się na Pielgrzymkę Duchową WAPM, należy podczas ZAPISÓW – w dniach 2- 4 sierpnia od 9:00 – 19:30 – przyjść do krużganków Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie, gdzie odbierzesz swój Pakiet Pielgrzyma Duchowego, zawierający m. in. Program Duchowy.
Koszt Pielgrzymki Duchowej: przysłowiowe „co łaska” – dar serca na organizację WAPM i produkcję Pakietów Pielgrzyma Duchowego.


JAK TRAFIĆ DO KRUŻGANKÓW NA ZAPISY?

Stojąc przodem do Kościoła św. Anny, wejdź w pierwszą bramę po prawej stronie od Kościoła, tuż za tablicą upamiętniającą św. Jana Pawła II. Następnie wejdź w podwórze i podążaj przed siebie szukając FIOLETOWYCH oznaczeń …  Jesteś na ZAPISACH! 😀

Zaszufladkowano do kategorii fiolety

Co jest potrzebne? – vademecum pielgrzyma

Polecane

Trasa pielgrzymki wynosi ok. 300 km i wymaga przejścia każdego dnia średnio 35 km w 5 – 6 etapach. Dlatego ważne jest choć w niewielkim stopniu przygotowanie fizyczne, chociażby spacery zamiast podróży komunikacją miejską. Pielgrzymka wyrusza 5 sierpnia sprzed kościoła Św. Anny w Warszawie i 14 sierpnia dociera na Jasna Górę.Trasa biegnie różnymi drogami, najczęściej polnymi lub leśnymi, bez względu na panujące warunki atmosferyczne i ich stan w czasie pielgrzymki.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii fiolety